Výroba elektroniky

Rychlá realizace

Pokud nás oslovíte, čekejte rychlou odezvu i realizaci. V případě objednávky obratem zajistíme komponenty a DPS. Jsme zaměřeni na výrobu malých sérií, kdy osazení realizujeme do 2 – 3 pracovních dnů, nicméně umíme i pravidelné dodávky větších sérií.

Sestavení nebo revize BOM

Sestavíme a zrevidujeme Váš BOM list včetně nacenění a seznamu osazených komponent. Náhrady a nedostupné komponenty řešíme ve spolupráci s Vámi.

Dodání komponent a materiálů

Vzhledem k dobrým velkoobchodním vztahům s dodavateli komponent jsme schopni zajistit vše, co je pro realizaci Vašeho projektu třeba. Pokud není dostupná Vámi definovaná součástka, jsme schopni nabídnout alternativu.

Výroba šablon pro nanášení pasty

Pájecí pastu nanášíme automatickým sítotiskem pomocí pneumatického upínacího systému Zel Flex. Pokud není zákazníkem definováno jinak, používáme osvědčené pájecí materiály Almit v bezolovnaté i olovnaté verzi.

Dodání DPS

Možnost expresního dodání DPS již od dvou pracovních dnů. DPS vyrábíme u našich osvědčených dodavatelů v tuzemsku a pro sériovou výrobu používáme našeho Taiwanského dodavatele s bezkonkurenční kvalitou a cenou. Vše v kvalitě automobilového standardu.

Traceability

Identifikace vyráběných modulů čárovými kódy je naším standardem.

Osazování a pájení SMD

Osazujeme výhradně na strojích MyData od švédského výrobce Mycronic (MY9, MY15, MY19, MY300DX). Stroje během pokládání komponent měří jejich rozměry a elektrické vlastnosti a tím maximálně eliminují chyby. Podávací systém Agilis minimalizuje čas na přípravu a ztráty komponent při jejich zavádění do strojů. V případě „kusových“ zakázek je možné použít poloautomatický osazovací stroj Fritsch.
Pokud to není v rozporu s požadavky zákazníka, je naším standardem pájení v parách na strojicích od Asscon (VP800, VP100), díky kterému dosahujeme vysoké kvality i u velmi složitých aplikací. Jako alternativu nabízíme klasickou průběhovou reflow pec.

Optická kontrola

100% optická kontrola osazení je u nás standardem. U jednodušších DPS provádějí kontrolu zkušení operátorky pod mikroskopy, ty složitější kontroluje AOI (automatická optická inspekce) CyberOptics.

Osazování s pájení THT

Provádíme strojní trimming a úpravy vývodových součástek a následné ruční, nebo strojní osazení do DPS. Nabízíme Vám i podlepení větších komponent. Všechny DPS, u kterých je to možné a ekonomicky výhodnější, pájíme strojně s využitím selektivního pájení od firmy SEHO nebo cínové vlny. Pro ruční pájení využíváme výhradně kvalitní pájky Weller.

Kompletace kabelových svazků

Spolu s výrobou elektroniky nabízíme i výrobu kabelových svazků. Kromě běžných lisovacích a krimpovacích prací je naší specialitou lisování terminálů s nasunutím vodiče do lisovaného terminálu a kroucení (twistování) hotových svazků. Pro výrobu svazků používáme nejkvalitnější zařízení výhradně od firmy Schleuniger.

Strojní mytí

Používáme stroje a mycí kapaliny od firmy DCT Czech. Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujeme technologii dvojího mytí a dvojího oplachu (C-C-R-R-D). V případě požadavku Vám vypracujeme chemický rozbor kvality mytí (ROSE test).

Kompletační montáže

Provádíme montáže modulů, včetně kompletace kabelových svazků.

Kontrola kvality

Všechny moduly prochází při výrobě optickou inspekcí. Během kompletačních prací a po jejich dokončení je výrobek znovu kontrolován na kvalitu provedení. K optickým kontrolám používáme manuální optické přístroje firmy Vision Engeneering.

Testování a oživování

Bezvadnost výrobků ověříme funkčním testem a oživením podle Vámi dodaných podkladů.

Lakování modulů (Conformal coating)

Osazené moduly je možné ochránit aplikací ochranného laku.

Balení a expedice

Hotové výrobky standardně balíme do antistatických obalů a zasíláme k Vám v transportní krabici, která je bezpečně vyložena ze všech stran proti poškození.